Beslenme

Kübra Park Anaokullarında sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi ara öğünü olmak üzere üç öğün verilir. Öğrencilerin günlük kalori ihtiyaçları hesaplanarak aylık liste hazırlanır. Velilerimiz takip ettikleri yemek listelerine göre evde çocuklarımızın beslenmesini destekler. Alınan gıda maddeleri bilinen markalardan seçilir. Yemekler kendi sertifikalı aşçılarımız tarafından pişirilir. Yemekler yapıldıktan sonra 72 saat saklanır.

Okulumuzda meyve suları, hazır katkı maddeli meyve suyu değil, yaz döneminden alıp buzluklarımızda saklanan doğal meyveler kaynatılarak yapılır. Kış döneminde farklılık olsun diye yazdan buzluğumuza koyduğumuz sebzeler çıkarılıp pişirilir.

Bir ülkenin sosyal ve ekonomik yönden beklenen uygarlık seviyesine ulaşabilmesi ancak bedensel ve zihinsel yönden güçlü, sağlıklı ve yetenekli bireylerin varlığına bağlıdır. Ülkemiz nüfusunun büyük çoğunluğunu oluşturan çocuk ve gençlerin yeterli ve dengeli beslenmiş olmaları, onların gelecekte sağlıklı ve üretken bireyler olması için ön koşuldur. 

Kübra Park Anaokulları olarak bunun bilinciyle hizmet vermekteyiz.