Biz Kimiz?

Çocukların geleceği için iyi, mutlu, değerli bir yuva...

Mutlu ve çevresine mutluluk veren, öz değerlerine bağlı nesillerin inşası için ilk tuğlalar burada örülüyor...

Kübra Park Anaokulu 1991 yılından beri 3-6 yaş arasındaki çocuklarımıza okul öncesi eğitim vermektedir. Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermektedir.

Okulumuzun tek aktif şubesi Gençosman Caddesi’nde bulunan şubemizdir.

Kübra Park Anaokulu geniş sosyal ve fiziksel imkanları ile çocukların zihinsel, bedensel ve manevi gelişimlerine katkı sağlamayı amaç edinmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öngördüğü Okul Öncesi Müfredatı çerçevesinde, pek çok eğitim-öğretim teknikleri ile sentezlenmiş olan anaokulu eğitim programlarımız; eğitim uzmanlarımız, deneyimli öğretmen ve çalışanlarımız tarafından uygulanmaktadır.

Çocuklarımızın Kübra Park Anaokulu’ndan mezun olurken kazanmasını hedeflediğimiz temel özellikler şunlardır:

  • Öz disiplini ve benlik saygısı gelişmiş,
  • Farkındalık düzeyi yüksek,
  • Kendini ifade edebilen,
  • Sorumluluk sahibi,
  • Kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren,
  • Milli ve manevi değerlerimize karşı duyarlı,
  • Doğayı koruyan
img-fluid
img-fluid

Misyonumuz Ve Vizyonumuz

Misyonumuz

3-6 yaş arası çocukların zihinsel gelişiminin ve kişilik oluşumlarının en önemli evresinde oldukları düşünülerek, bu dönemde belirlenen amaçlar ve hedefler doğrultusunda edinmeleri gereken tutum, davranış ve becerileri kazandırmak amaçlı kurulmuştur.

Vizyonumuz

Öz disiplini ve benlik saygısı gelişmiş, farkındalık düzeyi yüksek, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, paylaşımcı, milli ve manevi değerlerimize karşı duyarlı, evrensel değerleri içselleştirebilen, ve doğayı koruyan bireyler yetiştirmek hedefimizdir.

0

Uzman

0

Yıllık Tecrübe

0

Mutlu Öğrenci

Kübra Park Anaokulu iki katlı olup, 800 m2’lik kapalı alan, 175 m2’lik açık alan olarak toplam 975 m2’lik alanda hizmet vermektedir.

Kurumlarımız, minik yavrularımızın kas ve iskelet gelişimini ön planda tutarak dekore edilmiş, iç mekânda çocuklarımızın enerjilerini boşaltabilmeleri için düzenlenen 400 m2’lik çok amaçlı etkinlik salonunun yanı sıra, sınıflarda, tuvaletlerde ve yemek salonumuzda da tüm mobilyalar çocuklarımızın eğitim ve gelişim süreçlerine uygun şekilde tasarlanmıştır.

Hijyeni, güvenliği ve kaliteyi bir tercih haline getiren kurumumuzda, güvenliği sağlayabilmek için okulumuz bahçe duvarları ile çevrelenmiştir. Okulumuzun içine ve dışına kurulan kamera düzenekleri, yangın dedektörü, yangın merdiveni, gaz alarm dedektörü, havalandırma sistemi ve okulumuza ait temiz su depomuz mevcuttur. Binamızın eğitime uygunluğu ilgili kurumlar tarafından onaylanmıştır.

Kübra Park Anaokullarında sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi ara öğünü olmak üzere üç öğün verilir. Öğrencilerin günlük kalori ihtiyaçları hesaplanarak aylık liste hazırlanır. Velilerimiz takip ettikleri yemek listelerine göre evde çocuklarımızın beslenmesini destekler. Alınan gıda maddeleri bilinen markalardan seçilir. Yemekler kendi sertifikalı aşçılarımız tarafından pişirilir. Yemekler yapıldıktan sonra 72 saat saklanır.

Okulumuzda meyve suları, hazır katkı maddeli meyve suyu değil, yaz döneminden alıp buzluklarımızda saklanan doğal meyveler kaynatılarak yapılır. Kış döneminde farklılık olsun diye yazdan buzluğumuza koyduğumuz sebzeler çıkarılıp pişirilir.

Bir ülkenin sosyal ve ekonomik yönden beklenen uygarlık seviyesine ulaşabilmesi ancak bedensel ve zihinsel yönden güçlü, sağlıklı ve yetenekli bireylerin varlığına bağlıdır. Ülkemiz nüfusunun büyük çoğunluğunu oluşturan çocuk ve gençlerin yeterli ve dengeli beslenmiş olmaları, onların gelecekte sağlıklı ve üretken bireyler olması için ön koşuldur. 

Kübra Park Anaokulları olarak bunun bilinciyle hizmet vermekteyiz.

Çocuk okula başladığı zaman ilk aidatı ve kırtasiye ücreti peşin ödenir.

Her ayın ilk 5 günü içerisinde aylık aidatlar ödenir.

Gezi ücretleri & Yılsonu gösteri ücreti veliye aittir.

Ödemelerde;

1-Yıllık Nakit Ödeme

2- Aylık Elden Ödeme (Ödeme yaptığınızda lütfen Makbuz isteyiniz, makbuzu saklayınız)

3-EFT & Banka Havalesi

4-Çek

Ödeme Seçenekleri Sunulmuştur.